отпуските на сестрите в реанимациите.
Искат справедливо заплащане на нощния труд, чиято стойност не е променяна от години. В момента за час труд през нощта сестрите получават 0,25 лв. Според тях надницата трябва да е поне 3 лв. на час.
Очакват също и да получават купони за храна.
Според данни на НСИ на един лекар се пада по-малко от една сестра.
Те искат спешни мерки, с които да бъдат привлечени новозавършващите специалисти по здравни грижи да останат да работят тук, а не в чужбина.
Част от медицинските специалисти от Пазарджик ще се включат днес в протеста пред министерството.
Ниското заплащане на медицинския персонал води до недостиг на кадри и до лошо качество на обслужването, каза за БНР медицинската сестра и съучредител на синдиката на медицинските специалисти Димитрия Димитрова.
„Очакваме медицински специалисти от цялата страна…На никой не му пука нито за нас, нито за пациентите. Все още има болници, в които са малко над минималната работна заплата. Нищо политическо. Днес ще настояваме отново за фиксирана минимална стартова заплата в сектора. Нощният труд да бъде обвързан с минималната работна заплата. Най-високата смъртност по всичките критерии е в България - затова излизаме и за това се борим“.
Протестът е планиран между 11:00 и 14:00 часа пред входа на Здравното министерство.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Кой направи болниците търг.дружества, кой наложи платени пътеки с неадекватно и несъразмерно заплащане, защо управителите на болници станаха милионери, защо такива лобисти като Лъчо Мозъка на Баце сътвориха куп лобистки закони срещу дебели комисионни, кой сложи пенсионирана номенклатура и финансист за министър на здравеопазването и защо, и още и още.....
Трима души са открити мъртви в общежитие ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!