Всяко трето дете у нас живее в риск от бедност и социално изключване: Евростат

Свързани новини

19.07.2024 13:27

Всяко трето дете у нас живее в риск от бедност и социално изключване: Евростат

Видян 1395 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Всяко трето дете в България живее в риск от бедност и социално изключване. По този показател страната се нарежда в челната тройка в ЕС, наред с Румъния и Испания. Това сочат най-новите данни на европейската статистическа служба Евростат, които бяха публикувани днес.


Страните-членки с най-малък дял на децата в риск от бедност и социално изключване са Словения – почти 11 процента, и Финландия и Нидерландия с по близо 14 на сто.


За целия Европейски съюз броят на хората до 18-годишна възраст, които попадат в тази категория, остава приблизително същия в сравнение с 2022-ра година, като се отчита минимално повишение за една година с 0,1% и достига 24,8% на сто, докато делът на възрастните над 18 години в тази група е малко под 21 процента.


Данните на Евростат сочат още, че през 2023 г. в целия Европейски съюз малко над 10,5% от децата на възраст под 18 години, чието ниво на образование на родителите е високо, са изложени на риск от бедност или социално изключване, в сравнение с близо 62 процента от децата, чието ниво на образование на родителите е ниско.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!