Саудитското посолство в Техеран бе нападнато тази нощ от демонстранти, протестиращи срещу екзекуцията на шиитски духовник в Саудитска Арабия. Демонстрантите успяха да проникнат в сградата и да я подпалят, преди да бъдат прогонени от полицията. Малко по-късно иранските власти призоваха за спокойствие, предаде БНР.
"До момента 40 лица, които са проникнали във вътрешността на посолството, са идентифицирани и задържани. Продължава разследването, за да бъдат идентифицирани виновниците за този акт", заяви прокурорът на Техеран на Абас Джафари Долатабади.
Аятолах Нимр ан-Нимр, който бе екзекутиран вчера, е смятан от саудитските власти за подбудител към размирици, а от шиитите в страната и региона - за борец за равноправие със сунитското мнозинство в Кралството.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Аз и членовете на ЦИК ще работим за ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и