До края на юни Българският енергиен холдинг (БЕХ) ще бъде разформирован, съобщи министърът на икономката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков. Искахме да дадем възможност на холдинга да покаже доказателства за ценността си, както е заложено при създаването му. Не видяхме обаче този положителен резултат, обясни Трайков. Единият от вариантите за реформа е да бъдат обособени газовите дружества в една групировка, останалите в друга, посочи икономическият министър. По повод предлагането на борсата на дялове на държавата в енергийните дружества Трайков заяви, че ще бъдат предложени държавни дялове в Националната електрическа компания и в Марица Изток 1.
Ще има още уволнени шефове на държавни енергийни предприятия. Трайков обаче не уточни кои директори ще си тръгнат.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия