Никой обаче не казва защо вземаме пари под лихва, а не използваме своя фискален резерв?
Още по-интересното е къде се изпариха 3 милиарда от този същия фискален резерв за последните 2 месеца на 2015 г. при цялото декларирано от кабинета преизпълнение на приходите?По тази тема обаче ще пишем в утрешния брой.
Сега се връщаме на новия външен дълг от 3,9 млрд., който тегли правителството:
България е избрала Citi, JP Morgan Chase & Co и още две банки за пласирането на нова емисия облигации до 3,9 млрд. лева (2,2 млрд. евро), съобщава Ройтерс, като се позовава на източници от пазара.
Страната се нуждае от постъпленията, за да финансира дупката в бюджета, която се оценява на 2% от брутния вътрешен продукт (БВП), като ще останат и средства за ликвидни буфери заради стрес тестовете на банките през тази година, отбелязва информационната агенция.
Четирите банки ще организират една или няколко емисии облигации, посочват източниците на агенцията.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед