16.09.2020 21:49

Журналисти внесоха подписка до Караянчева за ограниченията в Партийния дом

Видян 4778 пъти | Коментари 3
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

На Караянчева вече на няколко пъти й се наложи да коментира броженията на журналистите, като отговорите всеки път са едни и същи: проектът за преместването е изготвен от администрацията по времето на предшественика й Георги Пирински; така било във всички европейски парламенти, журналистите можели да следят дейността на народните представители посредством мониторите в стаята си, а ако искат да попитат нещо - трябва да се обърнат към съответния пиар.


    "Г-жо Караянчева, работата с представители на пресцентровете и пиарите на парламентарните групи не е достатъчна за пълноценна комуникация между журналистите и политическите сили в Народното събрание. Визираните от Вас добри европейки практики са неприложими в нашата ситуация. Реалната, своевременна и ефективна комуникация между партийните пресцентрове и журналистите не може да бъде осъществена само поради доброто желание на председателя на Народното събрание. Европейският парламент е пример за добри практики – където журналисти и членове на ЕП имат еднакъв достъп до кулоарите" - отвърщат на това подписалите подписката журналисти.


В нея участват колеги от БНТ, БНР, бТВ, Нова тв, Клуб Z, Медиапул, Офнюз, Сега, 24 часа, Капитал, Дневник, Нюз.бг, Дир.бг, Фокус, БГНЕС и мн. др.


Още в първия ден на "запрещението" на журналистите реагира Асоциацията на европейските журналисти. В нея се посочва, че парламент без право на достъп на медиите до депутатите е Партиен дом, а не Народно събрание.

 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 003 Anonimen 17.09.2020 09:48

    Всеки ден,медиите занимават българските читатели,с една доказано проста фльорца,която Борисов,този олигарх,я "качи" на най високия пост в държавата.На "Дондуков"-1 и в НС,бъка от простаци,които лапат големите пари и не ги е еня за хората,които някои от тях,нямат пари за обикновени лекарства.Идиоти,идва ви края.Тази патица,сигурно ще се върне в Кърджали и ще заеме нова длъжност,магазинер на квартален плод зеленчук.

  • 002 Anonimen 17.09.2020 09:26

    Тази жена освен неграмотна и невъзпитана, е и природно проста и необичайно нагла. След цялата и излагация с липсата на елементарна обща култура и дори училищна грамотност, след унизителната и смазваща всяко достойнство аудио оценка на шефа и за нея, тази жена не осъзнава в каква патова ситуация е и продължава с просташките си и ненормални речетативи и постъпки. А тази жена би трябвало да бъде пример за компетенция, ерудиция, безупречен морал, поведение и възпитание защото е катапултирана на най-високия държавен пост. Прости хора няма как да управляват умни и Борисов най-после трябва да го проумее

  • 001 Оставка за тиквоча 17.09.2020 08:20

    Така е в тиквенландия и ПКП . Диктатура и контромирани медии . Оставка.

RSS

Най-нови

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Заместник министър-председателят и ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и