Kай-мощният глас на планетата е на пловдивчанката Смиляна Захариева. Миналата година тя спази всички указания и изисквания на Книгата на рекордите на Гинес, като изпя „Излел е Дельо хайдутин” с невероятните 143,8 децибела. Този й рекорд я вписа съвсем официално в Книгата на рекордите на Гинес, се похвали гласовитата дама, съобщава Монитор.
„От Гинес ми поставиха условието микрофонът да е отдалечен от мен на 2,5 метра и да е поставен на 1,5 м височина, независимо където и да се направеше. Уредите отчетоха 113,8 децибела. Има формула за изчисляване на загуби в далечината. С 6 децибела намалява силата на гласа ми на всеки половин метър. Ако микрофонът е на 2,5 метра отстояние от мен, реално от устата ми до уреда аз губя 30 децибела. Като се пресметне степента и силата на разсейване на звука за тези 2,5 метра, то те се равняват на 143,8 децибела”, разказа миналия октомври в интервю пред „Телеграф” как се е стигнало до този рекорд Смиляна.
От Гинес са имали редица условия към вида на залата, ако опитът се провежда на закрито, както и към вида на шумомера, с който е измерена мощта на гласа на Смиляна. Искали са шумомерът да е от най-високия клас на пазара. Тъй като подобно устройство струвало доста скъпо – 7 500 евро, за опита й помогнали от фирма. Те не поставили на пловдивчанката никакви финансови условия. След това трябвало да бъдат изпълнени и останалите изисквания на Книгата за рекорди. От Гинес поставили условие, ако опитът се изпълнява на открито, външният шум трябвало да е под 60 децибела. Но тъй като опитът зависел от това дали ще има вятър, или не, то Смиляна решила да ползва студио.
Друго условие от Гинес било певицата да не впръсква нищо в гърлото си и затова пловдивчанката решила да не пие дори вода, за да не компрометира опита си, който бе проведен на 27 септември м.г. Решението на Гинес с придружаващия го сертификат е пристигнало на 18 юни т.г.
Снимка: Монитор
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази