Свързани новини

02.01.2020 16:20

Лечков: Изкарват ни най-големите боклуци

Видян 4551 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна


Футболните хора нямаме нужда от дарения, но държавата има задължение да направи стадионите. Нито един не е направен за 30 години, това е факт. Трябва да си разделим задачите. Говоря конструктивно. Английската федерация е дала 180 милиона паунда, за да въведе VAR. Ние 180 евро не можем да извадим. Никой не иска стадиони даром. Генерално трябва да се даде възможност, когато харчиш пари за спорт, да има облекчения.


 


Кой друг в България направи стадион със собствени средства – само глупавият Йордан Лечков. Говорим за хотела, а не говорим за стадиона. Нямам възможности сега и отборът на Сливен е в "А" окръжна. Питайте Тодор Батков как не му се признават разходите в Левски. В Сливен беше същото. Говоря за спорта като цяло, не само за футбола.


 


За да сме в БФС, имало е конгрес. Наша грешка е, че не даваме отчет всяка седмица колко мача има – до пета група. Може да са селски мачове, но се играят, това е организация. БФС е със социална функция. Бюджетът е 20 милиона на година. През 2005 година касата беше продънена, първенството беше каша.


 


Когато назначихме Георги Дерменджиев, му казах в кръга на шегата: твоята задача е да класираш отбора, моята е да създадам максимално добри условия за конфликти. В националния отбор няма добри резултати, когато няма конфликти. Ще е трудно на баража, Унгария неслучайно е там. Дотогава ще мълча, няма да давам интервюта. Няма да отида на мача, ако трябва. Нека треньорите си повикат тези, които смятат за необходимо. Нека се напълни стадионът.


 


С Балъков направихме една добра платформа за развитие на българския футбол заедно с държавата. Срам ме е, че все по-малко деца спортуват, включително и моите синове. Изравнихме резултата от 1994 година – тогава бяхме много актуални, сега сме големите боклуци, не ставаме, виновници сме за цялата обстановка в държавата, така излиза. Отдавна не съм футболист, разхождам се без охрана, не се крия, ежедневно съм сред хората. Аз бях супериграч – нескромно, но от сърце.


 


От ЦСКА-София или от ЦСКА 1948 съм? Първо да кажат журналистите в студиото, ха-ха. Минах през ЦСКА, направих изключително добър сезон, станахме шампиони, ЦСКА беше моят трамплин за чужбина, така отидох в Германия, благодарен съм. Аз съм собственик на Сливен и съм си от Сливен. Не бягам от неудобните въпроси, истината е някъде по средата. Аз не давам крайни оценки".




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 02.01.2020 17:47

    Бе, тия сливенски шведи от ден на ден все по-нагли стават,бе!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

лъв