10.01.2020 15:27

Салпаров: България, за мен беше чест

Видян 3777 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

С прочувствено послание в социалните мрежи дългогодишното либеро на националния отбор по волейбол - Теодор Салпаров, се сбогува със съотборниците и почитателите.


Адио, Токио!


Загубата от Германия на полуфинала на квалификацията за олимпийските игри в Токио беше последния мач, в който той носеше фланелката на националния отбор. Салпаров се оттегля от тима след 20 години в него, бронзови медали от световно (2006 г.), европейско първенство (2009 г.) и Световна купа (2007 г.).


Заедно с "лъвовете" той игра на олимпийските игри в Пекин през 2008 г. и в Лондон през 2012 г.


"Скъпи приятели, дойде време да обявя официално и тук, че вчерашният мач беше последният за мен и Виктор Йосифов с фланелките на Националния отбор! Не ми е лесно да опиша всички години и емоции, които са събрани в душата ми и да ви ги предам в няколко изречение, но ще опитам.


Влязох в отбора, когато бях едва на 17! Сега съм на 37! По-голямата част от живота ми до момента е преминала там! С момчетата често сме прекарвали повече време заедно от колкото с близките си! Докато играем за флага през тези години ние израствахме, родиха се децата ни, едни идваха - други си отиваха, но едно не се промени -


желанието ни да прославяме България с успехи!


Равносметката за мен в този отбор:


Бронзови медали на Световното Първенство 06’ в Япония!


Бронзови медали на Световната купа 07’ отново в Япония!


Бронзови медали от Европейското първенство 09’ в Турция!


Участие на две поредни Олимпийски игри - 08’ в Пекин с 5то място в класацията и 12’ в Лондон с 4то място, когато не ни достигна малко, за да се качим на почетната стълбичка!


Но ние отдавна сме качени на по-важната почетна стълбичка! Тази на нашите фенове и българите, които винаги са ни подкрепяли по трибуните и пред екраните! Тя разбира се е по-важна от всеки медал и отличие, защото любовта на хората не се подарява, тя се заслужава! Благодаря ви българи , за цялата любов, с която сте засипвали мен и момчетата по време на нашите големи и малки победи, но и по време на нашите големи и малки загуби също така!


Простете ни, че не успяхме да се класираме за тази Олимпиада!



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Разговор между богаташ и новата му руса любовница:
- Миличка, трябва да ти призная нещо. Женен съм.
- Ох, така ме изплаши! Помислих, че яхтата не е твоя…

към хороскоп хороскоп

дева