03.05.2019 09:30

Арсенал обърна Валенсия за 3:1

Видян 2339 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Арсенал взе важен аванс срещу Валенсия, след като на своя „Емирейтс” победи с 3:1 в първи полуфинален двубой от Лига Европа. Двубоят предложи много интересни моменти пред двете врати, а попадение в последните минути на Обамеянг донесе ценната преднина от два гола за футболистите на Унай Емери.


Противно на очакванията гостите от Испания започнаха по-добре срещата и след само 11 минути игра вече бяха напред в резултата. Центриране от корнер хвана неподготвена разколебаната в последните мачове защита на Арсенал и Муктар Диакаби се оказа на точното място, за да реализира. Той получи подаване с глава от забравения на задна греда Родриго и надскочи трима футболисти в „червено-бели” фланелки, за да вкара от непосредствена близост във вратата на Чех - 0:1.


Голът разколеба малко „артилеристите”, но благодарение на ударното си дуо Обамеянг – Лаказет домакините съумяха бързо да се върнат в мача. Габонецът увлече няколко футболисти на Валенсия в наказателното поле, включително и вратаря Нето, и пусна пас за Лаказет, който не празна врата не сбърка - 1:1. Осем минути по-късно отново французинът бе в прегръдките на своите съотборници. Той бе намерен по чудесен начин от Гранит Джака и измъкнал се от своя пазач, нанесе удар с глава. Нето не реагира по най-добрия начин и топката се отби в гредата, след което премина голлинията с целия си обем – 2:1.


След почивката нови възможности за гол не липсваха, като най-сериозния пропуск направи отново Лаказет, който се размина с топката при добро центриране. Това щеше да означава хеттрик за него. В самия край на мача Пиер-Емерик Обамеянг се възползва от груба грешка в отбраната на Валенсия и се разписа за крайното 3:1.


Източник: БНР



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Гей съм: БГ гимнастик №1

Гей съм: БГ гимнастик №1

Един от най-добрите ни състезатели по ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

близнаци

През целия ден вниманието ви ще се връща отново

През целия ден вниманието ви ще се връща отново и