Байерн (Мюнхен) с важна победа над Майнц

Видян 3492 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Байерн (Мюнхен) се наложи като гост на Майнц с 3:1 в среща от осмия кръг на германското първенство по футбол. За Байерн победата е втора поредна в шампионата и с 20 точки тимът заема трето място във временното класиране, на две точки от лидера Байер (Леверкузен). Отборът на Майнц продължава да няма победа от началото на сезона и с едва 2 точки се намира на предпоследната, 17-а позиция.

Кингсли Коман изведе гостите от Мюнхен напред в резултата в 11-ата минута след като се възползва от отличен пас от Лерой Сане. Шампионите нанесоха втори удар срещу Майнц пет минути по-късно. Леон Горецка отклони топката към Хари Кейн, който бе точен в 16-ата минута за 2:0. Попадението бе десето за английския нападател с екипа на Байерн и девето в първите осем мача на отбора в Бундеслигата. Коман можеше да отбележи втория си гол в мача в 22-ата минута, но стреля вдясно от вратата на домакините. Футболистите на Майнц намалиха на 1:2 в 43-ата минута чрез френския защитник Антони Каси. Още в първите минути на второто полувреме обаче Байерн си върна преднина от два гола. Леон Горецка прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините в 59-ата минута и оформи крайното 3:1.

Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.