27.04.2011 16:17

Гришо тресна 25-ия в света

Видян 1145 пъти | Коментари 0

Българският тенисист Григор Димитров записа страхотна победа във втория кръг на BMW Open в Мюнхен с награден фонд 450 000 евро. 19-годишният хасковлия, който е 69-и в света, удари 25-ия в ранглистата Маркос Багдатис (Кипър) с 3:6, 7:6, 6:2. Мачът продължи два часа и 10 минути. Това е вторият най-голям успех в кариерата на Гришо, който преди две години надигра №23 в света Томаш Бердих на турнира в Ротердам. Класирането на четвъртфинал е най-доброто представяне на Димитров в надпревара от веригата на Мъжката тенис асоциация.

Григор излезе притеснен на корта и позволи пробив при втория си сервис гейм. Така Багдатис дръпна с 3:1, след което взе първата част с 6:3. Вторият сет премина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него по-опитният състезател водеше с 4:2 и 6:4, но нашето момче изравни до 6:6 и спечели следващите разигравания за 8:6. Решителната трета част започна с отлична игра за българина. Той направи пробив за 2:1, след което взе три гейма за 5:1. Багдатис намали на 2:5, но Димитров направи 6:2 с лекота.

До вчера кипърецът имаше 8 победи от 8 мача с български тенисисти.

На четвъртфинала Гришо ще играе с победителя от мача между петия поставен Флориан Майер и Теймураз Габашвили.