Хърватия се класира на полуфинал на Световното, след като победи с дузпи отбора на Русия. Така балканците записаха втори пореден успех на Мондиала след изпълнение на наказателни удари. В редовното време срещата завърши 1:1, а в продължения двата тима си вкараха още по един гол, за да се стигне до изпълнението на дузпите. Там хърватите показаха по-здрави нерви и след 4 реализирани наказателни удара стигнаха до полуфиналите. В герой за шахматистите отново се превърна вратарят Даниел Субашич, който игра контузен по време на продълженията и дузпите. Това бе краят на руската приказка на домашния мондиал. Възпитаниците на Станислав Черчесов оставиха отлични впечатления с изявите си на родна сцена. След отпадането президентът на страната Владимир Путин заяви, че цяла Русия се гордее с футболистите на Сборная. Селекционерът Черчесов пък похвали своите възпитаници, след като заяви: „ Нямаме големи звезди, но имаме силен отбор”.
В битката за място на финала Модрич и компания ще се изправят срещу Англия, която за първи път от 28 години насам стигна до полуфиналите на шампионата. Кейн и компания победиха с 2:0 Швеция на четвъртфинал. Полуфиналът между Хърватия и Англия ще бъде на 11 юли (сряда) от 21:00 българско време. В другата полуфинална среща един срещу друг във вторник ще се изправят Франция и Белгия.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!