26.02.2020 09:31

Излизаме срещу Беларус

Видян 1036 пъти | Коментари 0

Българският национален тим ще изиграе приятелска среща срещу тима на Беларус преди решителния плейоф за класиране на Евро 2020 срещу Унгария. Мачът е днес от 17,00 часа на националния стадион „Васил Левски”.

Датата не е официална в календара на ФИФА, но днешната среща ще даде възможност на селекционера Георги Дерменджиев да направи последни корекции в състава си за ключовия сблъсък от Лигата на нациите, предава Gong.bg.

Поради факта, че мачът е извън официалните мачове за контроли, част от основните футболисти на България няма да вземат участие заради ангажиментите си с клубните си тимове. Дерменджиев ще даде шанс на играчи, които по-рядко попаднат в сметките му и имат по-малък шанс за изява.

Очаква се днес дебют с националната фланелка да направи нападателят на Локомотив Пловдив и Футболист на България за 2019 година ДИмитър Илиев. Той бе викан на няколко пъти, но така и не записа минути за „трикольорите”. Днес най-вероятно той ще започне като титуляр.

Днешният мач ще бъде осми сблъсък с Беларус в историята. България има положителен баланс срещу този съперник - 5 победи и 2 загуби с голова разлика 12:6 в наша полза.