Кипи Бербатов шампион на турнир в Испания

Видян 1256 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Българският суперталант в шахмата Киприан Бербатов спечели златен медал на турнира Вия де Рокетас в Испания, в който участваха 126 шахматисти, информира БГНЕС.

14-годишният трети братовчед на Димитър Бербатов остави зад себе си шестима гросмайстори и 14 международни майстори, финиширайки еднолично на върха с актив от 7,5 точки от 9 възможни. Втори със 7,0 т. остана аржентинския гросмайстор Фернандо Пералта, трети със същия актив е друг българин - Йордан Иванов. Състезателят с най-висок рейтинг Олег Корнеев от Русия завърши 12-и. За успеха си в този турни Кипи ще получи 1 000 евро от наградния фонд. По пътя си към шампионската титла във Вия де Рокетас той игра срещу само двама гросмайстори, заради което не успя да покрие норма за гросмайстор.

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.