26.01.2011 14:06

Короноваха Бербо за Крал на гола

Видян 1119 пъти | Коментари 0

Димитър Бербатов бе коронован за Крал на гола от една от най-авторитетните световни агенции – Франс прес. Навършващият на 30 януари 30 години бивш капитан на България игра феноменално и вкара два за обрата от 0:2 до 3:2 над домакина Блекпул във Висшата лига  късно във вторник. В драмата на Блумфийлд Роуд на Западния бряг Бербо намали в 72-ата минута, а мексиканецът Хавиер Ернандес-Чичарито изравни в 74-ата. Деветката на Юнайтед донесе 14-ата победа на своите от 23 мача с кинжален удар с левачката две минути преди края. Така той вече е с 19 попадения от 20 срещи и е на второ място в класацията за Златната обувка след най-скъпия футболист в света Кристиано Роналдо от Реал Мадрид (22). В 42-годишната си история уникалното отличие за стрелец №1 в Европа е печелено от трима велики български играчи – Петър Жеков (1969 г. с 36 гола), Георги Славков (1981, 31) и Христо Стоичков (1990, 38). Общото между Бербо и легендите е това, че и четиримата са минали през най-славния български клуб ЦСКА. „Dimvincibles“, написа след мача с Блекпул на първа страница най-големият вестник отвъд Ламанша Сън, заигравайки се с името на нашия и английската дума за непобедими – invincibles. “Чувството на Бербатов за пласиране и пробивите му са фантастични. В тези ситуации той е невероятен и притежава страшен талант. Има огромно влияние върху играта на отбора. Можеше да вкара четири гола. До момента има прекрасен сезон. Вторият гол на Берба бе като произведение на композитор, това е гол за 50 милиона паунда. През цялото време му крещях да подаде на Чичарито. Но той показа увереност в способностите си и сам завърши атаката”, заяви мениджърът на Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън. „При 0:2 никой от нас не се предаде, защото Юнайтед никога не умира“, каза пък самият Бербо и допълни: „Надявам, че това няма да е най-добрият ми сезон в Манчестър Юнайтед. Според мен най-силните ми изяви за клуба тепърва предстоят.“