09.02.2010 14:13

Осем медала спечелиха младите ни борци на турнира в Австрия

Видян 1525 пъти | Коментари 0

Младите ни борци, водени от Рахмат Сукра и Фахри Ахмед, спечелиха 8 медала - 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови на турнира за юноши, кадети и кадетки във Волфурт (Австрия), информира БГНЕС.

Първи при кадетите стана Георги Вангелов, който на финала при 47-килограмовите тушира арменеца с германски паспорт Саркиф Гаворгиян. В кат. до 58 кг Пламен Бъчваров също тушира за титлата Латва Кискула (Финландия), а Октай Салим победи с 2:1 части (1:5, 7:3, 6:0) Тимур Зайдел (Германия) за златото в кат. до 63 кг. Със сребро при юношите останаха Теодор Стоев (74 кг), отстъпил на финала пред Флориан Фишер (Германия) с 0:2 части, както и Владимир Петков (84 кг). В същата категория Валентин Софияди е трети, а златото спечели Шала Екзан (Косово). Бронз спечелиха още Елис Ахмед (56) при кадетките и Джанан Фахаи (65) при девойките. В класирането по медали борците ни са начело, следавни от Германия и Косово с по 2 титли. В турнира стартираха състезатели от 19 страни, като схватките бяха на 4 тепиха.