Футболистите на Маурисио Почетино създадоха повече от дузина шансове пред вратата на Реал

16.02.2022 15:21

С гол в последната минута ПСЖ пречупи Реал Мадрид

Видян 1133 пъти | Коментари 0

С гол в последните секунди на Килиан Мбапе ПСЖ успя да победи Реал Мадрид с 1:0 в дербито от осминафиналите в Шампионската лига. Двубоят, който откри елиминациите в турнира се игра на високи обороти и в голяма степен мина под диктовката на домакините.

На своя Парк де Пренс футболистите на Маурисио Почетино създадоха повече от дузина шансове пред вратата на Реал, но въпреки това бяха на път да завършат без попадение. ПСЖ показа разнообразна игра и постоянно притискаше гостите, но не успяваше да вкара.

Най-чистият шанс беше за Лионел Меси, който пропусна дузпа в 61-ата минута. Ударът от бялата точка на аржентинеца беше спасен от Тибо Куртоа. Това не позволи на Меси да вкара първия си гол срещу Реал от 2018 г. Освен това за пръв път в кариерата си Меси не успя да отбележи дузпа срещу белите.

Когато всичко отиваше към нулево равенство Мбапе размина двама бранители в бяло и с удар по диагонала донесе успеха на своя тим.

Реал не отправи нито един точен удар за 90 минути и действаше предпазливо.

В другата среща от програмата Манчестър Сити разгроми Спортинг Лисабон с 5:0 като гост. Отборът на Хосеп Гуардиола си осигури участие в четвъртфиналите още преди реванша, като не даде никакви шансове на лъвовете.

bTV Cinema 02 юни 21:00ч.

Загадката Анри Пик

Режисьор: Реми Безансон
В ролите: Фабрис Люкини, Камий Котен, Алис Изас, Бастиан Буйон, Астрид Уетнал, Ханна Шигула и др.

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!