15.02.2018 15:16

Свиндал грабна олимпийското злато в спускането

Видян 2730 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Аксел Лунд Свиндал спечели златния медал в спускането при мъжете на зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. 35-годишният ветеран даде най-добро време на пистата Джонсон, като се спусна за 1:40,25 минути. Така скандинавецът завоюва втори златен и общо четвърти олимпийски медал в кариерата си. Той е първият норвежец, който става шампион в спускането на Олимпийски игри. Освен това, Свиндал стана и най-възрастният олимпийски шампион в алпийските ски.


На второто място остана неговият сънародник Шетил Янсруд.  Бронзовият медал остана за водача в класирането за Световната купа в тази дисциплина Беат Фойц. Швейцарецът също направи доста добро спускане, но малко не му достигна, за да изпревари двамата норвежци. Той остана на 18 стотни зад победителя.


Сериозен крах в дисциплината претърпяха австрийските скиори. Олимпийският шампион от Сочи Матиас Майер остана едва 9-ти. Макс Франц завърши 11-ти, а Ханес Райхелт е 12-ти. Най-добро представяне от австрийците направи Винсент Крихмайер със 7-мо време.


В дамските ски-алпийски дисциплини Микаела Шифрин стана новата олимпийска шампионка в гигантския слалом.  Голямата изненада бе сребърният медал на  норвежката  Рагнхилд Мовинкел. На трето място остана италианката Федерика Бриньоне. Българката Мария Киркова завърши на 40-о място в надпреварата.


В биатлона шведката Хана Йоберг сензационно грабна златния медал в индивидуалния старт на 15 километра. Българките Даниела Кадева, Стефани Попова, Десислава Стоянова и Емилия Йорданова завършиха съответно на 53-о, 77-о, 79-о и 82-о място.


В старта на 20 километра при мъжете триумфира норвежецът Йоханес Тингенс Бьо. Това бе първа олимпийска титла за него. Втори се нареди хърватинът, който се състезава за Словения – Яков Фак, а бронзовото отличие отиде при австриеца Доминик Ландертингер. Големият фаворит Мартен Фуркад завърши едва  на 5-о място. Българските биатлонисти направиха добро представяне в старта на 20-те километра. Владимир Илиев се нареди 19-и, а Краси Анев завърши 25-и. Другите ни двама представители Димитър Герджиков и Антон Синапов завършиха съответно 43-и и 71-и




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Дефицитът в бюджета ще бъде доста над 3%: Радев

Заложеният дефицит в проекта на ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

близнаци

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия

Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия