19.02.2009 11:02

Треньорът на Видабаскет получи наградата си "Треньор на Видин за 2008 г."

Видян 1591 пъти | Коментари 0

Кметът на Видин инж. Румен Видов връчи наградата "Треньор на годината за 2008" на Красимир Генов - треньор на мъжкия, юношеския и кадетски отбор на Баскетболен клуб "Видабаскет", съобщи сайтът на баскетотбора.

Призът трябваше да бъде връчен на официалната церемония в края на 2008г., която Краси Генов пропусна, поради участие в Държавното първенство с мъжете на клуба. "И тъй като г-н Генов не успя да получи тази награда на "Бала на спортиста" на мен се падна тази чест сега да я връча и да му пожелая все така активно да работи за развитието на баскетбола в нашия град", каза при награждаването кмета Видов. Наградата е подсигурена от Сдружение "Екология, спорт и туризъм" и е присъдена на Генов за цялостния принос в развитието на баскетболния клуб и най-вече на отборите, които води. През първия етап на Държавното баскетболно първенство през настоящия сезон 2008/2009г. мъжете на Видабаскет влязоха в тройката на временното класиране на "А" група – цел, която ще се преследва до края на редовния сезон. А при обезпечаване на сериозен бюджет и атакуване от есента на Националната баскетболна лига. Мъжете продължават напред и в турнира за Купата на България, като елиминираха, но без игра ЦСКА, които не се явиха за двубоя във Видин. И така Видабаскет попадна сред осемте най-добри отбори на страната и в следващия кръг излиза срещу Лукой-Академик - шесткратен пореден шампион на България и водач във временното класиране и през този сезон на НБЛ. Турнирът на финалната осмица ще започне от 12 март, а вече е известен и градът - домакин Плевен. Кадетският отбор на Видабаскет, воден от Генов стана областен първенец на регион "Мизия" и е без допусната загуба от началото на състезателната година. Също само с победи са и юношите на клуба, които достигнаха до участие на турнира на финалната четворка от междуобластните надпревари, които ще се проведат в началото на месец март.

бТВ Синема 23 юни 21:00ч.