08.09.2008 10:27

Втора поредна загуба за баскетболистите ни

Видян 1240 пъти | Коментари 0

В събота вечерта българският национален отбор по баскетбол записа втора поредна загуба в квалификациите за европейското първенство. Нашите загубиха само с една точка срещу отбора на Унгария.
Момчетата на Пини Гершон отстъпиха като гост с 87:86. След силния старт с три поредни победи в квалификациите нашите се дънят за втори пореден път при гостуване. Въпреки поражението ние сме с най-големи шансове в групата за участие на „Евро 2009“. До края на квалификационния цикъл остават три мача. За да сме сигурни в класирането трябва задължително да победим Финландия в София и да запишем успех над единия от конкурентите за първото място – Италия или Сърбия.

Мачът в събота бе много динамичен. Първата четвърт българите загубиха с 20:19. На полувремето разликата беше само четири точки в полза на домакините – 43:47. За второто полувреме българските баскетболисти излязоха много мотивирани и набързо стопиха разликата, като в края на третата четвърт водехме с 72:70. В последните десет минути от мача унгарците демонстрираха отлична стрелба от разстояние докато нашите пропускаха и това ни коства победата. Победният кош отбеляза Фодор от тройката, само 2 секунди преди сирената. Нашите на практика сами са си виновни за загубата, след като на правиха няколко несполучливи стрелби в последните секунди.