България загуби от Куба с 1:3 (26:24, 27:29, 17:25, 22:25) първия си мач от Световната лига по волейбол. Срещата, играна в Хавана в зала "Солидад Депортиво" пред 8000 зрители, бе официален дебют на новия национален селекционер Силвано Пранди, информира БГНЕС.
Още в първите минути на мача пролича, че основният проблем за нашите волейболисти ще бъде изключително силният сервис на домакините. Възпитаниците на Силвано Пранди успяха да вземат първия гейм най-вече заради по-големия си опит в сравнение с този на силно подмладения кубински тим. Нашите започнаха в състав: Казийски, Николов, Жеков, Гайдарски, Цветанов, Салпаров (либеро), като епизодично в игра влизаха Алексиев, Пенев и Св. Иванов. Вторият гейм, почти спечелен, го загубихме заради грешки в нападение и донякъде поради липса на шанс, въпреки три поредни гейм-бола в наша полза. Третият отново бе за Куба, този път спечелен убедително от домакините, като нашите така и не съумяха да намерят противодействие на убийствениите сервиси на Симон и Сепеда, както и на мощните пробиви през центъра на едва 15-годишния Леал. В добавка блокадата ни често не бе на нужното ниво, като същото се отнася и до коефициента на полезно действие на разпределителя Жеков. Капитанът ни пропиля не една и две възможности, открили се в нападение пред много силно игралия през целия мач Николов, а също и пред Казийски. В четвъртия гейм, въпреки добрата игра на влезлите Ананиев и дебютанта Соколов, превъзходството на кубинците бе смазващо, като по някое време разликата набъбна до 7 т. в тяхна полза. Нашите момчета все пак намериха сили и се върнаха в мача, стопявявайки в края на гейма разликата до 2 т. За прелом обаче вече бе късно и геймът се оказа последен: 3:1 за Куба за радост на осемте хиляди фенове и пред строгия поглед на Че Гевара, изобразен върху гигантски постер. Утре е втората среща между двата отбора, като в нашата група "С" са още тимовете на Русия и Япония.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!