09.01.2017 10:01

Британците вече добиват повече енергия от вятъра, отколкото от въглищата

Видян 1964 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Великобритания е генерирала повече електричество от вятъра, отколкото от въглищата, през 2016 г., според нов статистически анализ в страната. Според доклад на Carbon Brief – група специалисти в областта на енергията и климата – вятърната енергия възлиза на 11,5 на сто от всичката електроенергия във Великобритания през миналата година. Въглищата са допринесли с 9,2 на сто в енергийния микс на страната. Това е най-ниското ниво на производство на ток от въглища от 1935 г.


Резултатите означават, че емисиите на CO2 от производството на електроенергия във Великобритания са спаднали с около 20 на сто, смятат от Carbon Brief. Спадът на употребата на въглища е най-вече за сметка на електроцентрали, работещи на природен газ, според анализа, който се основава на данни от BEIS и други източници.


Март 2016 е рекорден, защото тогава производството на електроенергия от въглища е спаднало до нула – за първи път, откакто изобщо има производство и обществено снабдяване с електрическа енергия от 1882 г., пише в анализа.


Обещанието на британското правителство е, че страната ще преустанови напълно работата на въглищните централи до 2025 г.


Източник: Greentech.bg.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!