Свързани новини

05.10.2021 09:50

Фейсбук се връща към нормалния си ритъм на фона на обвинения в дезинформация

Видян 4213 пъти | Коментари 1
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

скрият доказателства за това, че поставят собствените си печалби над обществената безопасност, като разпространяват омраза, насилие и дезинформация.


„Проучванията на Фейсбук показват, че постове, които съдържат омраза и поляризират вдъхновяват по-лесно хората да коментират. Фейсбук осъзнаха, че, ако променят алгоритъма да е по-безопасен, хората ще прекарват по-малко време на сайта, ще отварят по-малко реклами и компанията ще печели по-малко“.


Хаугън е изпратила информация за твърденията си от хиляди страници, както и вътрешни документи до вестник „Уолстрийт джърнъл“.


От Фейсбук са отказали коментар, твърдят от Си Би Ес. След интервюто вицепрезидентът Гай Росен написа в Туитър „Имаме най-изчерпателните и прозрачни усилия за борба с речта на омразата“.


С близо 5% спаднаха акциите на Фейсбук в края на деня вчера, след като 7-8 часа беше невъзможно потребителите да използват социалната мрежа.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 001 Anonimen 06.10.2021 10:20

    От достта време Facebook се превърна в патерица и адвокат на американската колониална политика в България, че и в света ! Допуска в мрежата супер просташки и на моменти мръсно цинични публикации. Разбира се под изискването да не се използва "език на умразата", блокира всеки който отправи неудобни политически коментари за Америка и нейната политика ! В измисленото правило,не е редно сарказма и хумора в политически коментар да се квалифицира като омраза. Болшевишките администратори на мрежата не ги интересува нищо, блокират всеки който дръзне да застане срещу НАТО и бандитските им набези !Мен ме блокираха за 24 часа за следното метафорично изказване - "обевяваме война на Русия, за 1 час ни смачкват и всичко ще дойде на мястото си, само че ще измре много американска гад" ... В Ирак, Сирия, Виетнам, Либия могат да измрат хиляди невинни, но това не може и не бива да се отнася за американците ? Затова в света омразата към тях е тотална ! Скоро световното им господство ще приключи ! ...

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

скорпион

Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна харизма

Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна