Помните ли не особено известната фирма Elektrobit, която през април обещаваше да пусне телефон, който да работи с GSM, 3G и Wi-Fi в градски условия, а да служи като сателитен телефон, когато сте далеч от цивилизацията? Е, телефонът вече е налице под името Nomad, като бе демонстриран на CTIA тази седмица, и по дизайн подозрително наподобява Blackberry Bold или Motorola Q. За сметка на това операционната система е Windows Mobile, а въпреки че осигурява и сателитна комуникация, отсъства външна антена. Процесорът е 300 MHz STN 8815 Nomadik, камерата е 3-мегапикселна, а батерията осигурява почти 4 часа 3G разговорно време и около 2 часа сателитни разговори.
На изложението Elektrobit демонстрираха и версия на устройството под формата на безжичен модем, която е предназначена за употреба с ноутбук. Устройството само се превключва от 3G мрежата към сателит при нужда, като е възможно да бъде използвано дори в автомобил. Очакваната цена на телефона е около $800.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Защо, вместо да се чудим как да вържем ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Фокусът днес попада върху партньорските отношения и