Въпреки надпреварата на медиите в информации за световна финансова и икономическа криза, в България потреблението на нови автомобили расте. Това показва статистиката на Съюза на вносителите на автомобили. Според нея през изминалата 2008 година в България са купени 53 812 нови леки коли.
За сравнение, през 2007 г. тази цифра е била 52 009. Увеличението в продажбите на нови коли засята и мотоциклетите, автобусите и камионите. Така през 2008 година в България са купени общо 57 927 срещу 55 336 през 2007 г. Променят се , обаче, предпочитанията на българите към новите автомобили. Безспорен лидер сред продажбите на леки коли през миналата година е марката „Опел“, следвана от „Тойота“, „Порше“, „Форд“, „Пежо“, „Дачия“ и „Ситроен“. Това е по-различна класация от тази през 2007 г., когато първенството се държи от „Тойота“, следвана от „Форд“, „Пежо“, „Опел“, „Порше“, „Шкода“ и „Ситроен“.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия