15.02.2009 14:03

Монаси се качиха на Мерцедеси

Видян 2296 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Монасите от Гигинския манастир, който се намира край Перник, се возят на кола за около 15 хил.  лева, научи 19'. Те са избрали да карат многоместен Мерцедес модел Вито. Освен, че не е от най-евтините, за тази кола са нужни и доста средства за подръжка. Монашеското возило харчи над 20 на сто.


Всеки път, когато поповете слизат от луксозния си автомобил, жителите на Перник и село Гигинци се възмущават от разточителството на свещениците и негодуват от къде са събрани толкова пари. Тази гледка не може да остане незабелязана, коментират хората, които познават добре монасите Никанор и Евгений.


Много хора от селото нямат добро отношение към поповете и често се оплакват от тях по различни поводи, разказаха запознати.


Неотдавна свещенниците влезнаха в конфликт и с лидера на партия Атака в Перник Румен Ваташки, който ги обвини в близост с ДПС и финансови далавери, свързани с партията, както и в антибългарски действия. Според него зад отците стоят бизнес интереси и те са само поставени лица. Думите му обаче бяха определени като безобразие от монасите, които обясниха, че всичко било заради възстановяването на старата обител и нямало нищо лошо да се помогне.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

близнаци