Свързани новини

11.05.2009 14:43

Паметникът на танкистите – обруган от вандали

Видян 4223 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Паметникът на българските танкисти, загинали по време на Втората световна война след като България се включва в сраженията срещу Третия Райх, е обруган от вандали, видя репортер на 19`. Танкът е обрисуван с графити. Опитите на пишман художниците не са подминали и мемориалната плоча, на която са изписани имената на загиналите войни. Преди години на плочата се виждаха имената на убитите танкисти, които бяха изписани с медни букви. Те обаче отдавна са откраднати и предадени за вторични суровини. Занемарено е и пространството около мемориала, който е в непосредствена близост до известния в миналото ресторант „Ропотамо“ на бул. „Цариградско шосе“. Хора от квартала се жалваха в редакцията, че уличното осветление от двете страни на булеварда също е в трагично състояние. Затова по думите им и хулигански прояви като тази са възможни.


След сигнала на 19` кметът на район „Слатина“ Антоанета Апостолова назначи проверка на случая, за чийто резултат редакцията ще бъде уведомена. Ще вземем мерки, въпреки че в такива случаи процедурата е сложна, каза районният кмет. Средства за ремонта на паметника в Община „Слатина“ ще трябва да поискат от Столичното кметство. Другият вариант е да бъдат заделени пари от предвидените в бюджета за „облагородавяне на райони“, допълни Апостолова.


Във връзка с трагичното състояние на осветлението експерти казаха за 19`, че в този участък осветлението от двете страни на булеварда отдавна е унищожено. Амортизирана била както кабелната, така и стълбовата мрежа. Според запознати в момента се изготвял проект на уличното осветление в района. Това обаче е само първият етап преди обявяването на обществена поръчка. Което пък означава, че в района едва ли ще светне скоро.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

риби