Богат руснак от Санкт Петербург предлага да бъде пуснато VIP-метро, което да обслужва заможните му съграждани, съобщава „Новые Известия“. Аргументът е, че по този начин ще се облекчи автомобилния трафик в „Северната Венеция“.
Разбира се, не става дума за построяването на нов метро-лъч, а само за добавянето на VIP-вагони към регулярните подземни влакове. Класата лукс да бъде оборудвана с комфортни ергономични седалки и бюфет, като богатите питерци да плащат по 100-150 евро за билет, призовава в интернет форум бизнесменът. За тях ще бъде въпрос на престиж да правят това, което ще доведе до ограничено ползване на скъпите им лимузини, а с това и до облекчаване на трафика в Санкт Петербург. В добавка, със събраните от VIP-билети пари ще може да се осигури безплатното ползване на метрото от пенсионери и инвалиди. От кметството на града обаче не са във възторг от идеята. „Дори да прикачим към влаковете VIP-вагони, няма как да осигурим VIP-ескалатори, посредством които VIP-пасажерите да слизат на перона“, казва говорителят на кметството Юлия Шевел. „Освен това метрополитенът в Санкт Петербург винаги е имал обществени и дори социални функции и на никого, който и да е той, няма да бъде позволено да промени това“.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески