Пожарът в кино Възраждане сега не е първият – на 27 март 2017 г. писахме за предишния, а на 10 март 2016 г. сме сигнализирали, че сградата е останала без покрив. Тя е по-известна през последните 15 години като Син Сити, дискотека държана от кръг бизнесмени, близки до предишната власт, които не са афиширания собственик на зданието. По плана им трябваше да освободи място за 5-звезден хотел. Проблемът беше, че също като Двойната къща, Къщата с ягодите, Царските конюшни и тази сграда е паметник на културата и трябваше да бъде срутена по на вид естествен път.
Така или иначе, нямаше никаква реакция на институциите до 2018 г., когато в 19 минути сме описали на 31.10 изненадваща крачка: „Кабинетът Борисов 3 ще даде 25,4 млн. лв. за покупката на фолкклуб Син Сити. Преди три години собственикът на обекта - бизнесменът Красимир Георгиев, сам заяви, че сградата е пред събаряне. Миналата година постройката претърпя сериозен пожар и покривът на сградата е премахнат. Имотът е с площ 1641 кв. м., което означава, че при обявената сума, данъкоплатците даваме по 15 хил. лв. за кв. м. в аварийна сграда. Точно, колкото за метър от Дупката на Гергов във Врана, която също запълнихме с милиони.
През годините сградата е профсъюзен дом на културата на Георги Димитров. В наши дни обектът нашумя като дискотеката Син Сити, дом на фолка в София.
Кабинетът възнамерява да закупи имота за нуждите на Държавната комисия по сигурността на информацията (ДКСИ). Според управляващите сградата покрива основните изисквания на ДКСИ и отговаря на нужди и специфичните изисквания на държавния орган, който осъществява защитата на класифицираната информация. Председателят на ДКСИ Борис Димитров е упълномощен да
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
С крадливи престъпници по върховете на властта не само ще се прибират незаконно и безнаказано милиарди, ами в името на далаверата посягат и ще продължат да унищожават паметниците ни на културата. От ненаказани изроди друго не се очаква
хайрлия а не найрлия.
Там където беше т.н. "Син сити" ( града на греха), мястото е прокълнато.Каквото и да построят там, найрлия няма да видат.
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!
Фокусът днес попада върху партньорските отношения и