17.01.2009 14:04

Два часа полицаи говориха с МВР-ръководството

Видян 1357 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Почти два часа продължиха разговорите между контактната група на протестиращите служители на реда и зам. министърът на вътрешните работи Соня Янкулова днес в централната сграда на Министерството, предаде БГНЕС.


След като контактната група от шестима служители на реда напусна МВР и представи резултата от срещата, полицаите си тръгнаха. Никой от тях, обаче, не пожела да каже дали ще се присъедини към протеста на площад „Народно събрание“. Зам. министър Соня Янкулова отбеляза след срещата:“Поставихме началото на диалога“. Тя обяви, че исканията ще бъдат предадени на министър Михаил Миков, Министерски съвет, Народното събрание, тъй като част от исканията са извън правомощията на МВР. Договорен е бъдещият механизъм на взаимодействие между ръководството на министерството и протестиращите служители на реда. Според зам. министър Янкулова, голяма част от проблемите са резултат от недобрата работа и организация във ведомството. И от двете страни са категорични, че издигането на достойнството и авторитета на полицаите са приоритет на преговорите. Според Иван Павлов, началник на оперативна група от Ловеч, полицаите ще си направят нов синдикат. „Исканото увеличение на заплатите по никакъв начин не е обвързано с преговори за съкращаване на служители“, категоричен бе Павлов. Според него ръководството на Министерството е дало сигнал, че желае диалог и иска решение на проблемите. „Всичко, казано в залата, бе в интерес на българските полицаи“, каза Павлов пред събралите се служители на реда. Следващата среща между контактната група и ръководството на МВР е предвидена за 23 януари т.г. 



Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и