Масови оставки са подали лекари, сестри и санитари във Втора градска болница в София. От неделя лечебното заведение вече е инфекциозна болница като резерв за прием на болни от коронавирус в столицата. То се преструктурира със заповед на здравния министър. Неофициално 300 медици са подали молби за напускане – над 90%. „Две седмици липсва информация какво ще се случи с болницата и с лечението на болни. хора с 40 години стаж плачат и подават оставки“, каза д-р Георги Тодоров, завеждащ интензивното отделение.
По думите му във Втора градска болница няма подготвени специалисти за лечение на болни с тежка дихателна недостатъчност, няма осигурена и апаратура и предпазни облекла за медиците.
Повечето лекари в болницата са в предпенсионна или пенсионна възраст. Затова смятат, че работата с болни от коронавирус би била опасна за тях.
Според д-р Камелия Бачовска лечебното заведение не е подготвено да поеме болни от коронавирус.
Болницата разполага с два дихателни апарата, като единият от тях е закупен преди 10 години, втора употреба и никога не е ползван.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Аз и членовете на ЦИК ще работим за ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и