Свързани новини

24.09.2021 14:23

Незаконен добив на злато край Струма

Видян 1945 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Нелегален добив на злато чрез промиване на пясък е разкрит при полицейска проверка по река Струма в района на с.Невестино, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил, предаде БНР. По случая е образувано досъдебно производство за незаконен добив на подземни богатства.


При съвместна проверка на служители от МВР и Министерство на енергетиката в частен имот в землището на с. Невестино е открита и иззета техника за пресевна дейност. За случая е уведомен дежурен прокурор.


Местните хора коментират, че кюстендилец закупил имота наскоро и започнал разкопаване и промиване на пясък. Работят с багер и самоделна пресевна инсталация. На няколко пъти незаконен добив на злато по река Струма беше установяван в по-горното течение, край селата Копиловци, Шишковци, Шипочано, Раждавица.


Сега златарите са слезли и в Невестинско. Геолози и минни специалисти коментират, че при обработването, промиването на 3 куб. м. материал - речен пясък, се извлича около 1 грам сурово необработено злато.


Обикновено се купува имот край реката,който се разкопава, а след това не се рекултивира, остава като лунен пейзаж край реката, казват местните.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 25.08.2025 00:35

    Дънди прешъс изнесоха тонове за милярди и продължават да го правят. Всяко правителство от 30 години е корумпирано и получава дебели пачки или дялове... Сиромасите, не могат да проверят собствената си земя... Лицемерие и беззакония от държавата към своите граждани.

  • 001 Anonimen 24.09.2021 15:41

    Защо да е незаконно ? В цяла Австралия така добиват злато, наемат или купуват имоти и започват дълбаене и разкопки, така се добива злато което влиза в обръщение, така правят и на Аляска, така добиват злато и в Канада ! Защо да е незаконно, човек си купува имот, добива от него ценни земни богатства които след това влизат в обръщение в държавата, а тази държава България никога няма да ги извади, защо човек да не ги изкопае ? С такива закони се спира всякакво развитие, държава-РЕКЕТЬОР, чака наготово да прибере всичко ценно !

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Има задържан по случая с откритите три тела в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!