Парламентът отхвърли внесения от ГЕРБ вот на недоверие към правителството на Пламен Орешарски.
В залата беше осигурен кворум, след като 163-ма депутати се регистрираха. Всички парламентарни групи присъстваха на откриването на заседанието. То започна със спор между опозиция и управляващи дали да отпадне гласуването на вота на недоверие към правителството, тъй като от ГЕРБ оспорват легитимността на дебата, който се проведе миналата седмица, съобщава БНТ.
Предложението за промяна в дневния ред обаче беше отхвърлено.
Със 111 гласа - на БСП и ДПС, парламентът отхвърли първия вот на недоверие към кабинета на Пламен Орешарски заради "провал в областта на инвестиционното проектиране".
Вносител е ПГ на ГЕРБ.
86 депутати от партията на Бойко Борисов бяха "за" бламиране на правителството, въздържаха се 20 народни представители от "Атака".
В залата бе премиерът Пламен Орешарски, тримата вицепремиери и министри.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед