15.04.2010 16:16

София иска Топлофикация от държавата

Видян 2354 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
Топлофикация принадлежи на София и на нейните граждани, затова е нормално да се стопанисва от общината, заяви вчера шефът на Столичния общински съвет Андрей Иванов, цитиран от БТА. Според него, ако дружеството бъде приватизирано - част от него или изцяло, средствата от това трябва да влязат в общината. „През последните три години са заявявани такива интереси”, добави той.                                                                                 Иванов е категоричен, че е „в интерес на града, дълговете на парното, които са резултат от неправилното отношение на предишното правителство, да не бъдат прехвърляни на общината“. По думите му вече е поставен въпросът дали тези дългове не могат да се поемат от държавата. „Имаме разбиране от правителството, но то не е само до разбиране, а и до законови възможности“, каза още Иванов. Най-добрият вариант е дружеството да се върне към общината само с дълговете на потребителите, обясни той.                                                                                     Във връзка с обявения интерес към концесията на Софийска вода шефът на СОС заяви, че няма информация как ще се извърши промяна на собствеността - дали става въпрос за продаване на целия бизнес или на част от него. По думите му за част от процедурите, които биха били предприети, няма да е нужно съгласие на общината. „След като стане ясно и се появи нов собственик, разбира се, че ще поставим нашите условия пред него“, посочи още той. В момента  Софийска вода е акционерно дружество със 77,1% участие на Юнайтед Ютилитис и ЕБВР и дял от 22,9% на Столичната община.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Във Фейсбук:


 

- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага


 

Коментар:


 

- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...