22.05.2009 16:17

Григор не успя да сътвори изненадата срещу №1 в Кремона

Видян 1539 пъти | Коментари 0

Григор Димитров приключи в 1/4-финалите участието си в турнира на твърди кортове в италианския град Кремона с награден фонд 30 000 евро. 18-годишният български тенисист отстъпи пред немеца Бекер с 4-6, 5-7.

Българският талант беше равностоен на съперника си в по-голямата част от срещата, но по-големият опит на Бекер си каза думата. В първия сет срещу поставения под №1 в схемата Гришо допусна пробив в 9-ия гейм при резултат 4-4, след което Бекер не сбърка в подаването си и спечели частта след точно половин час игра. Във втория сет се получи аналогична ситуация. При 5-5 Бекер проби Димитров и спечели сервиса си, въпреки че българският тийнейджър поведе в гейма с 30-0. И двамата тенисисти записаха по девет аса в мача, който продължи един час и 22 минути. Класирането за 1/4-финал е най-успешното за Григор Димитров в турнир от веригата "Чалънджър". За него той ще получи 16 точки за световната ранглиста (3 от квалификациите) и чек за 875 евро.

bTV Cinema 30 юни 21:00ч.