Невротиците не са такива по природа, а са продукт на родители с проблеми. Това показват международните психологически изследвания, които наричат този тип хора „недоиграли си деца”.
Има още няколко драматични определения на тяхната роля. Невротиците са хора, които са се чувствали „родители на своите родители”, т.е. са имали „възрастно детство” по името на един класически филм.
Тази травма, която се добива в детството и променя психиката за цял живот се дължи на родители, които най-общо не са били на място.
Става дума за майки и/или бащи, които са алкохолици, наркомани, насилници. А може би всичко това заедно.
При липсата на позитивен модел и реална опора, децата поемат ролята на балансьори, на отговорни, което пък ги превръща в родители на родителите.
Не им позволява да се отпуснат и да изживяват в нужния момент емоциите от нещата, които се полагат за дадена възраст. Така с порастването си трупат тежки негативни наслагвания, които от време – навреме избухват.
Освен видимите свръх реакции, за тези хора има и вътрешни проблеми, които заплашват от психологически да се превръщат и във физически, свързани със задълбочаващи се заболявания с външни отражения.
Пламен Веселинов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Европейската комисия публикува (COM(2026) 331 ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?