Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев посочи, че в началото на 2021-ва година в България ще има електронно здравеопазване, предаде БНР.
Министерството на здравеопазването ще сключи меморандум за разбирателство с "Информационни системи" АД и Сдружение "Българска аутсорсинг асоциация", който е свързан с разработването на ключови системи и подсистеми от изграждането на електронното здравеопазване:
"Това са електронната рецепта, електронното направление, електронното досие, ключови регистри, специализиране електронна система за проследяване и анализ на лекарствата и информационна система за диагностициране на лица и лицата под карантина".
Министър Ананиев уточни, че поставените срокове са до края на ноември 2020-а година.
По думите на министъра на здравеопазването двете фирми ще дарят над 16 000 часа високо специализиран труд.
Снимка: БГНЕС
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия