Свързани новини

02.12.2013 14:10

Примамват младите лекари да работят в районите без болници с по-високи заплати

Видян 1818 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Държавата замисля стимули за лекарите, готови да работят в районите с ограничен достъп до здравеопазване. Пред в. "Труд" шефът на здравната каса Румяна Тодорова заяви, че се мисли за вариант медиците, които ще обслужват региони, останали без болници, да получават по-високи заплати.


Според управителя на фонда подобен вид стимули могат да се прилагат спрямо младите доктори. Тодорова подчерта, че трябва да се развива гъвкава политика спрямо осигуряване на достъпа до системата.


Начините за привличане на лекари към такива региони трябва да се заложи в Националната здравна карта, която се разработва в момента, смята шефът на НЗОК. Тя предлага документът да има две части. В една да се опише настоящото състояние и да се направи анализ защо в някои части на страната няма функциониращи здравни заведения. Според нея трябва да се даде обяснение защо, когато се закрие общинска болница, от населеното място си тръгват всички специалисти, след това и личните лекари и фармацевтите.


Втората част трябвало да има прогнозен характер. В нея да се разпишат опасните тенденции, както и мерките за преодоляването им. "А след като са осигурени стимули, вече ще е лесно да върнем специалистите в оголените райони", коментира управителят на НЗОК. Тя добави, че трябва да се отчетат демографските характеристики на дадения район и да се определи от какъв тил лечебно заведение има нужда там.


В здравната карта ще бъдат заложени критерии за качеството на медицинската грижа, предлагана от лечебниците. Болниците, които са излекували добре пациентите си и на тях не им се е наложило да търсят помощ в други лечебни заведения, ще получават средства от касата.


 



Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

телец