"12 млн. лева ще бъде загубата на „Топлофикация–София” заради отмяната на поскъпването на парното за първото тримесечие на годината." Това съобщи пред Дарик изпълнителният директор на дружеството Петко Милевски, цитиран от БГНЕС.
В четвъртък бе оповестено, че цената на парното в столицата остава на нивото от края на миналата година, тоест отменя се поскъпването на топлинната енергия с близо 19 на сто от Нова година. Столичани вероятно ще бъдат компенсирани за надвзетите суми през януари още с февруарските сметки. В момента се разработва софтуер за тази цел. От топлофикационното дружество анализират различни варианти как да компенсират загубите си. Това обаче зависи най-вече от цената на газа за второто тримeсeчие на годината. Засега от „Булгаргаз” предлагат на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране синьото гориво да поевтинее с 10,53 процента от 1 април. Първоначално намерението на газовата компания беше за сваляне на цените на синьото гориво с близо 12 на сто.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?
– Никаква, след 30 секунди всичко е готово.
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия