02.04.2009 09:07

Стоилов: Важна победа, която ни дава самочувствие

Видян 1309 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Наставникът на националния отбор Станимир Стоилов изрази задоволството си от първата победа в тези квалификации на трикольорите с 2:0 над Кипър, предаде БГНЕС.

"За нас беше много важно да победим в този мач и се радвам, че със задружни усилия успяхме. Това първата победа в тези квалификации след 4 равенства и тя бе много желана и очаквана. Сега е нормално да се успокоим и да имаме малко повече самочувствие за следващия мач с Ейре в София през юни. Не мога да коментирам ситуацията с Манолев. Първо трябва да изгледам запис на мача. Станислав ми каза, че кипърският футболист се е бутнал в него, след което е паднал. Каза, че не го е бутал или дърпал за нарушение, но аз съм на мнение, че ако има нещо, съдията трябва да го даде. Знаете, че никога не към коментирал съдийството. Има, разбира се, още какво да се желае в нашата игра, особено във фаза атака, където като че ли не ни достига самочувствие и увереност. Трябва да поработим и върху неразбориите, които се получават в нашето наказателно поле след наши грешки. Радвам се, че успяхме да вкараме ранен гол, но изпуснахме да си решим нещата още през първото полувреме. През втората част, кипърският отбор имаше своите положения и можеше да отбележи и да ни изравни резултата. Хубавото е, че това не стана. Дълги години се говореше, че когато липсват основни фигури, нашият отбор няма класа, но в този мач, момчетата показаха един колективен дух, много желание и воля за победа. Показахме, че имаме нужната класа", коментира Мъри. Според Стоилов отборите на България и Кипър с нищо не отстъпват по качества на лидерите Италия и Ейре.