Френският талант Пол Мание спечели зрелищния финал в София от Giro d'Italia, след като наложи волята си в третия етап от обиколката. Състезателят на Soudal Quick-Step показа отличен тайминг и финишира първи пред италианеца Джонатан Милан и нидерландеца Дилан Грьоневеген на жълтите павета.
Тримата отцепници Мануеле Тарози, Алесандро Тонели и испанецът Диего Пабло Севиля поддържаха аванса си дълго време и изглеждаше, че могат да стигнат до сензационен успех. Основната група обаче постепенно увеличи темпото и успя да ги настигне при Орлов мост, малко преди финала в масов спринт.
Днешният трети етап от Пловдив до София, през Пазарджик, Боровец и Самоков, премина без инциденти, а колоездачите бяха посрещнати от хиляди фенове.
Хоро се изви сред публиката при Долни Пасарел, по-нататък по трасето младоженци се снимаха на фона на състезателите, а от излъчените кадри по цял свят се видя и лебедово езеро в изпълнение на балерини при езерото Панчарево.
1.Пол Мание (SOQ) 2.Джонатан Милан (LTK)
3.Дилан Грьоневеген (URR)
Генерално класиране след третия етап:

LaPresse
Кирил Пламенов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Днешният ни психологически лайфхак е ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch