Свързани новини

26.08.2011 13:23

Капаните на социалните мрежи

Видян 1204 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Още с появата си социалните мрежи са основен фактор за промяната на отношенията между компаниите и техните клиенти, изграждането на брандовете и свързването им със света посредством Интернет. Има организации, които участват с желание в социалните мрежи като начин да натрупат дълготрайни ползи в маркетингов план. 


Други се колебаят да обърнат внимание на служителите си за ползите от комуникацията чрез новия взаимосвързан свят на социалните мрежи. Днес обаче не е възможно просто да бъдат игнорирани новите технологии. Статистиката за броя на използващите социалните мрежи е показателна и не може да бъде пренебрегната: Facebook е с над 700 милиона регистрирани профила, Twitter - над 200 милиона акаунта, а LinkedIn има над 100 милиона потребители, пише b2bnews.


Ето петте съвета на специалистите от Сиско, които ще ви помогнат да защитите компанията си от потенциалните рискове, свързани с употребата на социалните мрежи.


Ако подцените революцията на социалните мрежи като ключова комуникационна връзка, може да се сблъскате с няколко основни капана.


Първият се крие в злонамерения код на сайта на социалната мрежа или в мобилните приложения свързани с него, включително в реклами на трети лица, които могат директно да хакнат мрежата ви. Социалните платформи, като Twitter например, са особено уязвими на този тип хакване заради скъсените URL, които измамват потребителите да посетят злонамерени сайтове.


„Malvertising” или подвеждащата реклама се открива дори и в социалните мрежи с добра репутация в интернет пространството. Обикновено това са линкове към злонамерен софтуер и са поместени сред много реклами – място, което се възприема като сигурно от потребителите.


Social engineering е действие, при което някой извлича информация от компютъра ви, за да влезе в системата, вместо да разбива самата система. В социалните мрежи, това е изключително лесно, тъй като там хората са по-склонни да споделят личната си информация, отколкото, когато се срещат с някого лице в лице. Това се превръща в предпоставка служителите да споделят частна и конфиденциална информация през социалните мрежи.


И накрая, ако във вашата компания служителите нямат строги правила на работа по отношение на интернет и са оставени да действат, ръководени от собствената си преценка за поведение и дейности онлайн, то е възможно да не са запознати достатъчно добре с потенциалните последствия от ползването на социалните мрежи. За съжаление при подобни случаи се е стигало и до предприемането на правни действия, тъй като поради незнание даден служител е нарушил регулаторен орган. В подобни ситуации под отговорност могат да се подведат както служителя, така и самата компания.


Как да смекчите рисковете


Средствата за управлението на безопасността при комуникация чрез социалните мрежи са сложни и постоянно се развиват. За да помогнете на вашата организация да се защити по-добре, можете да вземете предвид следните препоръки.


Първо се запознайте с правилата за личните данни на социалните мрежи. По този начин ще можете по-пълноценно да информирате потребителите за това как се използват личните им данни.


На следващо място правете чести ъпдейти на приложенията за браузъри, антивирусен софтуер и Уеб приложения, като Adobe PDF Reader, Flash Player, Apple QuickTime, Windows Media Player, RealPlayer и JavaScript помагат при справянето с опасностите в уебсайтове, които разпространяват злонамерен код и малуер на посетителите им.


Не пропускайте да вградете безопасността в системата си като начин за защита в и извън периметъра на мрежата ви.


Създайте правила на употреба. Създаването на правила за ползване на социалните мрежи е един от най-важните аспекти за намаляването на риска. Има много публично достъпни документи с подобна насоченост, които да ви помогнат да започнете. (http://socialmediagovernance.com/policies.php ). Те обаче трябва да отразяват фирмената ви култура, ценности и съществуващи разпоредби, като определят стратегия за постигане на целите ви в социалните мрежи и помощта, която да изиграят служителите.


Всяко правило за социалните мрежи трябва да съдържа ръководство за това как да участвате ефективно, докато същевременно защитавате потребителите и организацията. Социалните мрежи имат няколко съществени позитивни аспекти като изграждане известността на търговската марка, продуктов маркетинг и комуникиране на новини за индустрията. В този смисъл правилата за ползване на социалните мрежи трябва да бъдат структурирани така, че споменатите позитиви да бъдат взети под внимание.


Не на последно място, обучете служителите си в духа на най-добрите практики, правилата за ползване и тяхната лична отговорност. Инвестицията в това е единственият начин да се управлява все повече разширяващия се набор от инструменти в социалните мрежи и свързаните с тях рискове, като едновременно с това е ключов момент за усъвършенстването на корпоративните инициативи в социалните мрежи.




Етикети
,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 14 юли 21:00ч.

Странният случай с Бенджамин Бътън

Режисьор: Дейвид Финчър
В ролите: Брад Пит Бенджамин Бътън Кейт Бланшет Daisy Тараджи Хенсън Куини

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

към хороскоп хороскоп

стрелец