N1 сме в ЕС по пушене

Свързани новини

31.05.2026 19:05

N1 сме в ЕС по пушене

Видян 2881 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

България оглави европеийската класация по пушене. 37% от нашите хора димят.                       


Това е 7 и половина пъти повече от целта на  Евросъюза за намаляване на дела на пушачите като дял от населението до 2040 г., показват данни, публикувани от ЕП.                     


И другите "призьори" в класацията са балканци. Само процент зад нас са южните ни съседи от Гърция, а още 1 на сто зад тях са хърватите. Четвъртата позиция с 34% е за Румъния. Това е 10 на сто над средното ниво за ЕС. 


 В най-богатите държави се пуши най-малко. На дъното на ранглистата е Швеция с 8%, Нидерландия е предпоследна, над нея е Дания, която се нарежда зад Финландия, Ирландия и Люксембург.                


Пламен Веселинов     


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Брад Пит трябва да оцелее в дивата природа на Аляска

Брад Пит трябва да оцелее в дивата природа на Аляска

Брад Пит се е занимавал със състезателни ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 07 юни 21:00ч.

В сърцето на морето 2015 г. ‧ Приключенски филм/Екшън ‧ 2 ч 2 мин

Режисьор: Рон Хауърд
В ролите: Килиън Мърфи Матю Джой Том Холанд Томъс Никерсон

виц на деня


- Скъпа, ако умра, не ме жали дълго, омъжи се повторно, радвай се на живота, бъди щастлива. Само те моля да възпитаваш добре децата ни.
- Престани вече! Най-нормална супа е. Като не искаш, не яж!

към хороскоп хороскоп

телец