Кирил Десподов стана шампион на Гърция още в първия си сезон в ПАОК.

ПАОК и Десподов спечелиха титлата в Гърция

Видян 1383 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Кирил Десподов стана шампион на Гърция още в първия си сезон в ПАОК. Българският национал и съотборниците му не допуснаха изненада в солунското дерби с Арис и спечелиха с 2:1. Основният конкурент за титлата - АЕК, също постигна победа - 3:0 срещу Ламия, но това не бе достатъчно, тъй като ПАОК влезе с две точки аванс в последния кръг.
Срещу Арис Десподов започна на пейката, но влезе в игра в 66-ата минута при 2:1 за ПАОК. Съотборниците му поведоха в 30-ата минута с гол на Брандон Томас, който получи пас от Андрия Живкович в наказателното поле. В началото на втората част обаче Лорен Морон изравни за Арис със страхотен гол от воле. В 62-ата минута Тайсон отново изведе гостите напред с мощен шут от границата на наказателното поле, а попадението се оказа победно.
Така с 80 точки в актива си ПАОК печели за четвърти път в историята си титлата на страната. Предишните големи успехи бяха през 1976, 1985 и 2019 година.

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.