21.10.2015 15:10

Строят нови буферни паркинги в столицата

Видян 1760 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Моето виждане за развитието на системите в града означава по-малко коли в центъра. Затова изграждаме системите от рингове”. Това каза кандидатът за кмет на София от ГЕРБ Йорданка Фандъкова пред БНТ. Тя обясни, че с цел облекчаване на движението се изграждат и кръстовищата на две нива. Има и 4 буферни паркинга до метростанции, които за съжаление се използват малко, посочи Фандъкова. Тя счита, че хората трябва да бъдат стимулирани да ги ползват повече, а междувременно се изграждат още 3. „По-голямата част от посоченото като проблеми от жителите на столицата вече се прави. Над 350 хил. души дневно ползват метрото. Хората вече свикнаха с него“, обяви Фандъкова.


Тя изтъкна, че в последните години е в ход най-мащабната програма за развитие на градския транспорт. Освен това, интелигентната система за управление на трафика вече се изгражда и ще заработи през 2016 година, като в нея ще бъдат включени 160 ключови кръстовища.


По отношение на сигурността в столицата Фандъкова каза, че има увеличение на патрулите в центъра. „Има сериозна инвестиционна програма за видеонаблюдение”, каза тя и добави, че се увеличават камерите в парковете, училищата, детските градини.


По думите на Фандъкова милиардният бюджет на София не е даденост. Той е резултат на работа по привличане на инвестиции и еврофондове. Тя изтъкна увеличението на бюджета в различните звена и факта, че местните данъци не са вдигани, откакто е кмет. Освен това, рейтинговите агенции са констатирали финансова стабилност на столицата.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Трима души са открити мъртви в общежитие в Ловечшко

Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин

Трима души са открити мъртви в общежитие ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...

към хороскоп хороскоп

дева