Задържани са 20 души в столичния квартал "Христо Ботев" и други близки на него квартали за разпространение на наркотици, съобщи на брифинг пред медиите директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) Любомир Николов.
Открити са около 400 дози "билка" с примес с амфетамин. Тя е на растителна основа и се обработва с неопределено количество химикал. Опасността от предозиране е много висока, каза по време на брифинга заместник градският прокурор на София Десислава Петрова.
Тя допълни, че се очаква днес още от полицията да докладват за задържани около пет килограма трева. Тя е била разпределена в различни по големина буркани и пликчета, пише БТА.
Николов обясни, че къщата, в която са задържани някои от тях, е на 53-годишен безработен мъж с прякора "Румо". Къщата е оборудвана с камери, които са поставени на стълбовете на уличните лампи.
Ще бъде сезирана Столична община и Комисията за защита на личните данни, тъй като камерите са поставени превантивно за полицията. Тази къща е разположена в близост до училище, допълни Николов.
По неговите думи всички задържани са криминално проявени, един от тях е бил осъждан, а собственикът на къщата е познат на полицията отново за наркоразпространение, грабежи, побои и други.
Кирил Пламенов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
По-добре за минута да си страхливец, ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...